+48 505 951 701

7 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO MYĆ DACH

Piękny dom
29 października 2022

MYCIE DACHU - CZY WARTO?

 

Pokrycie dachowe to jeden z ważniejszych elementów w naszym domu. Bez dobrego, szczelnego pokrycia utrzymanie domu w odpowiednim stanie może nas kosztować dużo niepotrzebnych nerwów i pieniędzy. Regularne mycie i konserwacja dachu z pewnością uchronią od tego. Czy warto? Zdecydowanie!

W tym artykule dowiesz się o 7 powodach przez które mycie dachu jest sensownym rozwiązaniem. Niektóre okażą się z pewnością oczywiste, jednak inne są dość zaskakujące.

 

Dłuższa żywotność pokrycia dachowego.

 

Niezależnie z czego wykonane jest pokrycie naszego dachu dbanie o jego stan jest niezbędne. Regularna pielęgnacja sprawia, że wytrzymuje ono zdecydowanie dłużej. Nie powstają nieszczelności, a my możemy czuć się bezpiecznie w swoim domu. Przy braku odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych każda zima może być ostatnią np. dla kilku dachówek. 

 

Brak zalegającego brudu, śmieci na całym dachu.

 

Brud, a przede wszystkim śmieci zbierają się nie tylko na widocznych częściach pokrycia. Przy bardziej skomplikowanych dachach istnieje wiele miejsc gdzie mogą zbierać się ogromne ilości liści i zalegać bardzo długo, co nigdy nie wpłynie pozytywnie na stan naszego dachu. Szczególnie newralgiczne są miejsca łączenia różnych połaci zadaszenia. 

 

estetyka.

 

Z pewnością należy zwrócić również uwagę na estetykę związaną z pięknym pokryciem dachowym. Dla jednych taki aspekt jest bardzo ważny, dla innych trochę mniej, ale każdy woli spoglądać na czysty dach zamiast na zabrudzony i zazieleniony.

 

darmowy przegląd.

 

Mycie dachu wiąże się z tym, że ktoś musi się na niego dostać i tak naprawdę spojrzeć na każdy cm2 pokrycia. Bez wątpienia jest to idealna okazja do szczegółowego przeglądu każdego elementu i ogólnej oceny stanu dachu. W naszej firmie masz to GRATIS!

 

Możliwość zrobienia drobnych prac.

 

Wiadomo, że gdy osoba myjąca znajdzie się już na dachu to w razie potrzeby może wykonać drobne dodatkowe prace. Wymiana pękniętej dachówki czy dogięcie opierzenia, aby kuna nie dostała się do środka nie stanowią żadnego problemu - przynajmniej dla nas. 

 

czyste rynny.

 

Podczas zabiegów prowadzących do czystego dachu z pewnością należy zwrócić uwagę również na rynny. Często zalegają w nich mech i liście. Podczas mycia dachu konieczne wydaje się również przeczyszczenie rynien, dlatego automatycznie zyskujesz czyste rynny. 

 

Czysty, zadbany dom naszą wizytówką.

 

Jak mówi stare przysłowie "Jak Cię widzą, tak Cię piszą". Dotyczy to nie tylko naszego wygląda, ale również domu. Zadbane i czyste domostwo świadczy z pewnością o gospodarzu. Bez wątpienia wpisuje się w to pielęgnowany regularnie dach, który może dodać blasku Twojemu budynkowi.

 

Jeśli nasunęły Ci się jakieś pytania dotyczące czyszczenia dachu, to możesz do nas napisać i z pewnością postaramy się udzielić Ci satysfakcjonującego wyjaśnienia. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt

 +48 505 951 701

 biuro@specjalistyczne-uslugi.pl

ul. Krosińska 20, 62-050 Mosina

 

Regulamin

Usługi

Regulamin strony dostępny TUTAJ